ייעוץ בנושא אמצעי מניעה והפסקות היריון 02-6258841

Search
Close this search box.

מחשבוני פוריות

מה זה מחשבון פוריות?
אז נתחיל במה זה לא: לא מדובר אפליקציות שאפשר להוריד לפלאפון או בספירת ימים. וגם לא מדובר בשיטת המודעות לפוריות עליה ניתן לקרוא כאן 

אז מה זה כן?

מדובר במכשיר מתוחכם המבוסס על אלגוריתם שעוקב אחרי מצב הפוריות של האישה לפי מד חום השחר שלה- החום שהאישה מודדת עם היקיצה, והזנת ימי הוסת. המכשיר יכול לשמש למניעת היריון וכן לסיוע בכניסה להיריון. 

יש בארץ שתי חברות שמשווקות את מחשבון פוריות: דייזי וליידי קומפ. המכשירים הם של אותו יצרן בשם Vally Electronics.
 
יעילות:
לפי היצרן מדובר על יעילות של 99.3%
**מהיכרות שלנו אכן מדובר במכשיר בעל יעילות גבוהה, בייחוד כי הוא מכשיר מאוד זהיר. המשמעות היא שבמיוחד בתחילת השימוש, עד שהוא לומד להכיר את האישה, חלון הימים הבטוחים שלו יחסית מצומצם והוא לא לוקח "סיכונים".
 
אופן השימוש:
האישה מזינה למכשיר את ימי הווסת שלה ובנוסף מודדת כל יום חום באמצעות המכשיר איך שהיא מתעוררת, מומלץ בשעה קבועה, בסיום מדידת החום המכשיר מסמן לה האם היא בימים "לא פוריים" אותם המכשיר מסמן באור ירוק והם בטוחים לקיום יחסי מין בסבירות גבוהה, או שהיא בימים "פוריים" אותם המכשיר מסמן באור אדום ומשמעותם שבימים אלה הסבירות להיכנס להיריון היא גבוהה. האלגוריתם מבוסס על איסוף נתונים לאורך זמן ועל העובדה שלאחר הביוץ חום הגוף עולה בכחצי מעלה וניתן לזהות כך את סיום הימים הפוריים. הימים שמובילים לביוץ ויום הביוץ, הם הימים בהם ניתן להיכנס להריון.
 
למי הוא מתאים?
נשים בעלות מחזורים סדירים של 19-40 יום. נשים שישנות לילות סדירים ורצופים (של לפחות 4 שעות), נשים שיכולות להתמיד ולהקפיד על מדידה יומיומית.
 
מה עשוי לפגוע ביעילות?
במידה והאישה חולה או משתמשת באנטיביוטיקה היעילות עשויה להיפגע. המשמעות לרוב תהיה שהמכשיר ייתן פחות "ימים ירוקים". כמו כן מדידות לא עקביות לאורך זמן עשויות לפגוע בדיוק של המכשיר.
 
יתרונות:
טבעי ולא הורמונלי,יכול לשמש בעזרה לכניסה להריון, בחלק מהמכשירים יש אפליקציה שניתן לעקוב אחריה ולהזין בה סימני פוריות נוספים (בדומה לשיטת המודעות לפוריות)
 
חסרונות:
מצריך שימוש יומיומי, יכול להיות מושפע מחולי או שימוש באנטיביוטיקה (מה שיצמצם את הימים הבטוחים), זהיר מאוד (חלון זמן בטוח קטן יחסית)  במיוחד בתחילת השימוש. יקר יחסית לקנייה אחת, אך עם זאת משמש את האישה לאורך זמן.
 
מחשבוני פוריות ומחלות מין:
אינם מהווים אמצעי מניעה למחלות מין
 
היכן ניתן להשיג?
כאמור ישנן שתי חברות המשווקות את המחשבון: דייזי  וליידי קומפ. אפשר להזמין באתר האינטרנט של החברות הללו.
 
מה ההבדל בין המכשירים השונים?
שני המכשירים מיוצרים על ידי אותה חברה, ההבדלים ביניהם הם החל מהעיצוב השונה ועד הפונקציות השונות שהן ממלאות והשימוש בהן, כגון: אפליקציה שקיימת בדייזי שניתן להזין בה סימני פוריות נוספים
 
כמה עולה?
דייזי: 1750 ש"ח

 
ליידי קומפ: 1880-1750 ש"ח

 
 

עשוי לעניין אותך גם…

 

דילוג לתוכן