ייעוץ בנושא אמצעי מניעה והפסקות היריון 02-6258841

קוטל זרע VCF

פילם למניעת היריון (VCF  (Vaginal contraceptive film  הוא אמצעי מניעה  לא-הורמונלי מקומי. מדובר בדף בגודל של כמה ס"מ העשוי מקוטל זרע. הוא מונע היריון בכך שהוא משמש קוטל זרע הפוגע בתנועה של הזרע וביעילותו וכן מהווה חציצה באמצעות חסימה של צוואר הרחם. כאשר הדף מגיע במגע עם נוזלי הגוף הוא הופך לג'ל שמתקשה. בגלל יעילות יחסית נמוכה הנובעת לרוב מקושי בשימוש הוא מומלץ יותר כאמצעי מניעה נוסף עם שיטה אחרת (כמו לדוגמא קונדום או שיטת המודעות לפוריות) במידה והאישה מעוניינת באחוזי יעילות גבוהים ממה שהוא מציע.

 
יעילות:
75%-94%
אופן השימוש:
יש להחדיר את הVCF לפחות 15 דק' לפני המגע המיני כל "בול" יעיל למשך 3 שעות. מומלץ להתאמן כמה פעמים לפני השימוש הראשון בהגעה לצוואר הרחם עם האצבע, אפשר להרגיש אותו כבליטה קטנה בקצה הנרתיק, מרגיש כמו קצה של אף או קצה של פין, על מנת לראות שהאישה יודעת לאן היא מכוונת. לאחר מכן מומלץ להתאמן לפני השימוש הראשון ולראות שהדף ממוקם טוב על ידי מישוש כמה דקות אחרי ההחדרה שאכן הוא ממוקם על צוואר הרחם. בזמן ההחדרה יש לוודא שהאצבע נקיה ויבשה, מומלץ לפני הנחת הVCF  לשים קצת חומר סיכה על האצבע כדי שהוא לא יידבק אליה בהחדרה. יש לקפל את הבול על האצבע כפי שמתואר בתמונות למטה ולהחדיר בתנועה מהירה.
   
מה עשוי לפגוע ביעילות?
הכנסה לא נכונה של הVCF- הדבקה שלא על פתח צוואר הרחם- הדף עלול להידבק לדפנות הנרתיק ולא לצוואר הרחם וכך הוא לא מהווה חציצה כלל ומשמש רק כקוטל זרע מקומי.
 
VCF  ומחלות מין
VCF  אינו מהווה אמצעי מניעה למחלות מין
 
היכן ניתן להשיג?
בכל בית מרקחת.
 
עלות:
כ-90 ₪ לחבילה של 9 בולים.
 
יתרונות:
נגיש, לא הורמונלי ואינו מצריך מרשם רופא
 
חסרונות:
יש לנשים קושי מסוים בשימוש, אחוזי יעילות נמוכים יחסית ביחס לאמצעי מניעה אחרים, עשוי לגרום לגירוי או אלרגיה לקוטל זרע ולא מומלץ לנשים הסובלות מרגישות בנרתיק.
 
 

עשוי לעניין אותך גם…

דילוג לתוכן